Wysokość składek i opłat za wędkowanie w 2021 roku

Składki PZW obowiązujące w Okręgu w 2021 roku

Wysokość składek i opłat za wędkowanie obowiązujących w Okręgu PZW w Koszalinie w 2021 roku

Składka roczna pełna – wody górskie + wody nizinne, wszystkie metody

Rodzaj składki

Okręgowa

Członkowska

Składka pełna podstawowa

230zł

330zł

Składka pełna ulgowa I

140zł

lub ulgowa 50zł

240zł

z ulgą 190zł

Składka pełna ulgowa II

92zł

114zł

Składka pełna członek uczestnik

58zł

80zł

Składka roczna niepełna – wody nizinne, wszystkie metody

Rodzaj składki

145zł

100zł/lub ulgowa 50zł

245zł/195zł

*Składka na jedno jezioro dotyczy wyłącznie członków PZW, nie mają do niej zastosowania ulgi i zwolnienia. W ramach tej składki dozwolone jest wędkowanie z brzegu lub ze środków pływających metodą dowolną zgodną z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb. Składka w formie znaczka, przy którym obowiązuje wpis jakiego jeziora dotyczy, pieczęć Koła i podpis Skarbnika. Składkę na jedno jezioro wnosi się wyłącznie w kołach Okręgu PZW w Koszalinie i tylko na wody będące w użytkowaniu Okręgu PZW w Koszalinie na podstawie zawartych umów dzierżawnych.

Ustalono następujący zakres stosowania ulg w składkach okręgowych:

1)      100 % ulgi

·          Honorowy Członek PZW – na postawie wpisu do legitymacji,

2) Składka ulgowa I

·          Młodzież 16-24 ucząca się i studenci (po okazaniu legitymacji szkolnej lub studenckiej).

·          Odznaczeni złotą lub srebrną odznaką PZW (po okazaniu legitymacji do odznaczenia lub wpisu w legitymacji członkowskiej PZW dokonanego na podstawie legitymacji odznaczenia),

·          mężczyźni od roku, w którym kończą 65 lat życia, kobiety od roku, w którym kończą 60 lat życia (ulga ze względu na wiek stosowana jest w ciągu całego roku, w którym będzie ukończenie określonego wieku),

·          osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (posiadające legitymację dokumentującą stopień niepełnosprawności lub orzeczenie),

·          renciści o dochodach poniżej 1300,- zł netto – po okazaniu aktualnego zaświadczenia (przy znaczku ulgowym należy wpisać datę wykupu),

3)  Składka ulgowa II

·          członek PZW odznaczony złotą odznaką z wieńcami (Osoba uprawniona do znaczka ulgowego powinna posiadać przy sobie (do kontroli) dokument uprawniający do zastosowania ulgi).

·          osoby od 75 roku życia.

4)  Bez dodatkowych opłat na wodach PZW może wędkować:

• młodzież nie zrzeszona do lat 14 wyłącznie w ramach łowiska i dziennego limitu swojego opiekuna – warunkiem jest posiadanie przez opiekuna opłaconych składek rocznych na 2021 r.
  • współmałżonek członka PZW wyłącznie w ramach łowiska i dziennego limitu - warunkiem jest posiadanie przez członka PZW opłaconych składek rocznych na 2021 r. Współmałżonek musi posiadać KARTĘ WĘDKARSKĄ.